Doskonałym wyeksponowaniem kilku obrazów jest ich podwieszenie na cienkich żyłkach wędkarskich. Zawieszenie można będzie regulować, a jednocześnie będzie prawie niewidoczne. Do zawieszenia konieczna będzie szyna z osłoną zamocowana w rogu przy suficie. W szynie wzdłuż niej można będzie przesuwać zaczepy, a tym samym przemieszczać obrazy, a jednocześnie zamocować lampki oświetleniowe. Regulując długości żyłek, można będzie zawieszać obrazy na różnych wysokościach względem podłogi.
Ściskanie ram
Do sklejania elementów małych ramek do obrazków służy specjalny podwójny ścisk śrubowy. Składają się na niego dwa typowe ściski śrubowe, usytuowane prostopadle względem siebie. W każdym z nich zaciska się jeden ze sklejanych elementów. Ściski zapewniają nie tylko docisk z potrzebną siłą, ale także pozwalają na dokładne wzajemne ustawienie sklejanych elementów. Kolejno dociskając w ścisku sąsiednie elementy możemy trwale skleić całą ramkę o dowolnych wymiarach.
Podkładki pod meble
Drewniane, lakierowane podłogi naszych mieszkań, a także wszelkiego rodzaju podłogi panelowe wymagają odpowiedniej ochrony przed rysowaniem nogami mebli i sprzętów. Najlepszą ochroną są podkładki z filcu lub dywanowej wykładziny podłogowej przyklejone Wikolem do spodu nóg. Można też zastosować gotowe podkładki samoprzylepne zakupione w sklepach. Za takie podkładki wdzięczni nam też będą sąsiedzi z dołu, którym odgłosy przesuwania mebli mogły się dawać we znaki.
Słupek kuchenny
Jednym z ciekawszych urządzeń, które warto zastosować w naszych kuchniach są obrotowe słupki z koszyczkami i półkami wykonane z chromowanej lub nierdzewnej stali. Słupki można zamocować pomiędzy wiszącymi i stojącymi szafkami kuchennymi lub też pomiędzy stojącymi a sufitem. Na obrotowych koszyczkach lub półkach można przechowywać wiele potrzebnych półproduktów, takich jak suche warzywa, owoce lub też różnego rodzaju przyprawy przechowywane w pojemnikach.
Wspornik belki
Tradycyjne złącza ciesielskie są coraz częściej zastępowane różnego rodzaju łącznikami z ocynkowanych blach stalowych. One eliminują pracochłonność typową dla złączy tradycyjnych. Jednym z częściej stosowanych złączy jest tzw. wspornik belki, który pozwala na szybkie połączenie ze sobą dwóch belek prostopadłych. Stalowy wspornik jest przykręcany wkrętami do obu belek lub też przybijany karbowanymi gwoździami. Potrzebną ilość gwoździ powinien obliczyć projektant więźby dachowej.
Uchwyt do tapet
Wygięty z aluminiowej rurki stelaż, zamocowany do zwykłej drabinki, posłuży jako podpora przy tapetowaniu sufitu. Przewieszony przez niego bryt tapety łatwo będzie w tej pozycji docisnąć do sufitu szczotką tapeciarską. Zastosowanie takiej podpory umożliwi wytapetowanie sufitu przez jedną osobę. Uchwyt powinien mieć regulowaną wysokość wysunięcia tak, aby jego poziome ramię zawsze znajdowało się o około 10 cm pod sufitem.
Łatwy do zdjęcia wspornik półki
Łatwo zdejmowany wspornik półki powinien mieć specjalny kształt otworów mocujących. Przez większy przetykamy kulisty łeb wkręta, a następnie przesuwamy wspornik ku dołowi, aby łeb znalazł się w podłużnej, węższej części otworu. Do zamocowania trzeba zastosować wkręty z łbem kulistym, wkręcane w kołki lub kotwy rozprężne. Każdy wspornik należy zawiesić co najmniej na dwóch wkrętach z łbem do dużej średnicy.